Pikaravit 09.11.2009
Tulokset julki 11.11.2009. Pahoittelen viivästystä.
Rata oli kohtuullisessa kunnossa, joskin iltaa kohti mennessä rata ei suinkaan parantunut. Sää oli tuulinen ja viileä, sadetta tuli välillä.
Onnea voittajille!
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3v. kylmäveriset
Palk. 1000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 110v€ - 70v€
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 35,0 ja hitaammat kv, 4v. ja vanhemmat
Palk. 1500v€ - 700v€ - 500v€ - 320v€ - 170v€ - 100v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 30-34,9 -aikaiset kv
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, 26-29,9 -aikaiset kv
Palk. 2200v€ - 1200v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - 160v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, 23,0-25,9-aikaiset kv
Palk. 3500v€ - 2200v€ - 1100v€ - 800v€ - 500v€ - 300v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, 2v. lämminveriset
Palk. 1000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 110v€ - 70v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lv, 3v. ja vanhemmat
Palk. 1500v€ - 700v€ - 500v€ - 320v€ - 170v€ - 100v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lv
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, 14,0-15,9 -aikaiset lv
Palk. 2200v€ - 1200v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - 160v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, 12,0-13,9-aikaiset lv
Palk. 3500v€ - 2200v€ - 1100v€ - 800v€ - 500v€ - 300v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, peitsarit
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, monté, kv, vain m-ennätyksen omaaville (ilm. m-ennätyksellä)
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
Lähtö 13. Ryhmäajo 2100m, monté, lv, vain m-ennätyksen omaaville (ilm. m-ennätyksellä)
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m, 2.35,0 -aikaiset tai hitaammat, myös ennätyksettömät a-ponit
Palk. 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€ - 15v€ - 5v€
Lähtö 15. Ryhmäajo 1600m, 2.34,9 -aikaiset tai nopeammat a-ponit
Palk. 160v€ - 100v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€
Lähtö 16. Ryhmäajo 1600m, 2.15,0 -aikaiset tai hitaammat, myös ennätyksettömät b-ponit
Palk. 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€ - 15v€ - 5v€
Lähtö 17. Ryhmäajo 1600m, 2.14,9 -aikaiset tai nopeammat b-ponit
Palk. 160v€ - 100v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€
Osallistujat
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3v. kylmäverisetPalk. 1000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 110v€ - 70v€
1. 3v o Vasken Milka / Lauri (Vaski) 40,4ake -- 1.44,5akex, 1000v€
2. 3v o J.T. Monsteri / Martti (TG) 51,4ke -- 1.44,7ake, 600v€
3. 3v t Vasken Huiske / Heltsu (Kind) 45,9ake -- 1.44,9ake, 400v€
4. 3v o Vasken Varjo / Janna (vaski) 40,7ake -- 1.45,1ake, 200v€
5. 3v t Pohjan Akka / TK (TG) 37,3ly -- 1.45,1ake, 110v€
6. 3v t Kriden Epätosi / Ensio (Luned) 1.37,2ake -- 1.45,3ake, 70v€
-----
7. 3v t Helinä KND / Leku (Demon) 35,3lyxx -- 1.45,6ake
8. 3v t Savun Sauhutar / Anthonio K (KeKa) 40,8ke -- 1.46,0ake
9. 3v t Kriden Unijutta / Jukka (Luned) 1.35,0ake -- 1.46,2ake
10. 3v o Etanamobiili KND / Kuutti (TG) 50,8ke -- 1.46,4ake
11. 3v t Vasken Liekitär / Elli (Vaski) 40,7ake -- 1.46,8akexx ep
3v t Vasken Taikaneito / Matias (Vaski) 39,8ake -- hyl
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, 35,0 ja hitaammat kv, 4v. ja vanhemmat
Palk. 1500v€ - 700v€ - 500v€ - 320v€ - 170v€ - 100v€
1. 4v t Nordbo Morana / umi. (RaPu) ei enn. -- 1.42,0ake, 1500v€
2. 5v o Rasmus Luned / TK (TG) 39,4pi -- 1.42,1ake, 700v€
3. 4v o J.T. Rilleri / Toni S. (RR) 38,8ke -- 1.42,3ake, 500v€
4. 4v t Pohjan Aadi / Heimo R. (RR) 38,4ke -- 1.42,7akex, 320v€
5. 5v o Nordbo Åkerbrukare / Noonu (SR) 37,5ke -- 1.42,9ake, 170v€
6. 5v t Taikasumun Karmivatar / Kuutti (TG) 42,6pi -- 1.43,2ake, 100v€
-----
7. 4v t J.E.P. Huvi-Siru / Juha R. (Yep) 36,7ake -- 1.43,5ake
8. 4v t J.T. Viskutus / Henna L. (RR) 38,2ake -- 1.43,7ake
9. 4v o Lorentso Kind / Felia (ROWDY) 39,5 -- 1.43,8ake
10. 4v t Savun Epiikka / Mika J (KeKa) kl45,7ke -- 1.44,0ake
11. 6v o Kääntö-Puoli / Mari (KaRa) 1.42,0ke -- 1.44,0ake
12. 4v t Kekan Varjotuli / Anthonio K (KeKa) 37,7ake -- 1.44,3akex
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 30-34,9 -aikaiset kv
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
ryhmä 1.
1. 4v o Tomera Luned / wyww (Kind) 30,0ake -- 1.35,1ake, 1800v€
2. 4v t J.E.P. Ameliina / Harri P. (Yep) 34,0ke -- 1.35,2ake, 900v€
3. 4v t Vilhelmiina Luned / Usko (KoPiR) 31,6ke -- 1.35,2ake, 600v€
4. 4v t Kuun-Kajo / Topias (KoPiR) 32,0ake -- 1.35,6akex, 380v€
5. 4v t Jymyn Jupina / Merja (KoPiR) 32,7ake -- 1.35,8ake, 200v€
6. 4v o Inspiraatio W.E.I. / Ismo (Luned) 1.34,9ake -- 1.35,9ake, 110v€
-----
7. 4v o Tulituulen Hurmuri / Maikki (Vaski) 33,3ke -- 1.36,2ake
8. 4v t Ennustus / Oiva (KoPiR) 33,3ake -- 1.36,4ake
9. 4v t Savun Hopeainen / Netta (Vaski) 32,8ake -- 1.36,8akex
10. 4v o DMT Bodari / Heltsu (Kind) 30,5ake -- 1.36,8akexx
11. 4v o Savitaipaleen Varjoherra / Niilo (Vaski) 33,1ake -- hll
12. 4v t Kekan Merenneito / Enni (Luned) 1.33,7ake -- hll
ryhmä 2.
1. 5v t AH Aella / Sara W. (BYR) 30,0ke -- 1.32,4ake, 1800v€
2. 5v t J.E.P. Kaihotar / Tuomas M. (Yep) 31,0aly-- 1.32,4ake, 900v€
3. 6v o Kekan Punasoihtu / Anthonio K (KeKa) 31,6aly -- 1.32,5ake, 600v€
4. 5v t Vasken Tuulenneito / Unicorn (Vaski) 32,7ake -- 1.32,9ake, 380v€
5. 5v t Helleriina / Halima (Demon) 30,3ke -- 1.33,2ake, 200v€
6. 5v t Vasken Aamorinna / Matti (Vaski) 32,4ake -- 1.33,4ake, 110v€
-----
7. 5v t Naenia NRL / Nobara (RR) 30,7ake -- 1.33,5ake
8. 5v o Vasken Kuje / Kaisa (Vaski) 30,6ake -- 1.33,7akex
9. 6v t Impi / Josefiina (LIKKI) 1.34,0ake -- 1.34,0ake
10. 5v o J.E.P. Hurmuri / Juha R. (Yep) 31,1ake -- 1.34,3ake
11. 5v o Helmeri / Mika (Kind) 32,5ke -- 1.34,4ake
5v o Nestor Natt / umi. (RaPu) 31,5ke -- hml (2.)
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, 26-29,9 -aikaiset kv
Palk. 2200v€ - 1200v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - 160v€
ryhmä 1.
1. 6v t Kekan Liekitär / Mika J (KeKa) 29,6akp -- 1.28,6aly, 2200v€
2. 6v o Kekan Tähtituli / Kaisa (Vaski) 29,8ake -- 1.28,9aly, 1200v€
3. 5v o J.E.P. Karisma / Harri P. (Yep) 29,5ake -- 1.29,0aly, 700v€
4. 6v t Kekan Ajatus / Matti (Vaski) 29,1ake -- 1.29,2alyx, 500v€
5. 5v o AH Ukko / Mervi (KoPiR) 29,6ake -- 1.29,5aly, 300v€
-----
6. 10v t Vasken Hopella / Saara (Vaski) 28,8ake -- 1.29,6aly
7. 4v o Aleksanteri / Heidi (KoPiR) 29,5ake -- 1.29,9aly
8. 6v t Vasken Armahdus / Armi (Luned) 1.29,0aly -- 1.30,3aly
9. 6v o J.T. Werneri / umi. (RaPu) 28,9ke -- 1.30,5aly
10. 5v o Vasken Kullarma / Lasse (Vaski) 29,4ake -- 1.30,7aly
ryhmä 2.
1. 5v o Kekan Tulipöly / Anthonio K (KeKa) 28,0ke -- 1.27,6aly, 2200v€
2. 6v o Erotus Luned / Janita (Vaski) 28,1aly -- 1.27,7alyx, 1200v€
3. 5v t AH Tjäletroll / sjuta. (CeRi) 28,3ke -- 1.27,8aly, 700v€
4. 5v o Voro / Elias (KoPiR) 29,2ake -- 1.28,0aly, 500v€
5. 9v t Kekan Loimutar / Henri YK (KeKa) 28,3aly -- 1.28,2aly, 300v€
-----
6. 6v t Numero 84 / Siska (KoPiR) 29,1ake -- 1.28,4aly
7. 5v o Kekan Voitokas / Riina (KoPiR) 29,2ake -- 1.28,7aly
8. 7v t Ajattoman Ironia / Anna K (KeKa) 28,5ake -- 1.29,1alyx
9v t Kekan Yin / Hessi VR (KeKa) 28,8ake -- hpl
5v t L'O Kaktus / Silja (KoPiR) 29,2ke -- hkä
ryhmä 3.
1. 5v o Tulituulen Varjotähti / Liisa (Luned) 1.27,3ake -- 1.27,0aly, 2200v€
2. 10v t Kekan Tähtisade / Juuso (Vaski) 27,3ly -- 1.27,2aly, 1200v€
3. 5v o Heimari / Heltsu (Kind) 27,0aly -- 1.27,2alyx, 700v€
4. 5v o Karmori / Erkki (KoPiR) 28,5ake -- 1.27,6aly, 500v€
5. 6v o Kekan Lentoherja / Jami (koPiR) 28,3ake -- 1.28,0aly, 300v€
-----
6. 11v o Kiin Ekonomi / Kalle (Vaski) 27,5ake -- 1.28,2aly
7. 6v t Puuenkeli / Dora (KoPiR) 28,2ake -- 1.28,3aly
8. 4v o Kommentti / Roni (KoPiR) 27,3ake -- 1.28,6aly
9. 10v o Vasken Kimallus / Liisa (Vaski) 28,0ke -- 1.28,6alyx
5v o Haaveherra / Sonja (KoPiR) 28,8ake -- hml (6.)
ryhmä 4.
1. 7v t J.E.P. Valomerkki / Jukka L. (Yep) 26,4ake -- 1.27,1aly, 2200v€
2. 5v t Rosetti / Emmi (KoPiR) 27,9ake -- 1.27,3aly, 1200v€
3. 6v o J.E.P. Sankari / Juha R. (Yep) 26,0aly -- 1.27,3aly, 700v€
4. 6v o Narrilaivan Nokipoika / Toni (KoPiR) 27,1akp -- 1.27,5aly, 500v€
5. 6v t J.T. Katumus / Muska (Luned) 1.26,0aly -- 1.27,8alyx, 300v€
6. 5v t Domino NRL / Elli (KoPiR) 27,9ake -- 1.27,9aly, 160v€
-----
7. 11v o L'O Vastus / Jouni (KoPiR) 27,1akp -- 1.28,0aly
8. 8v o J.E.P. Valos / Esa K. (Yep) 26,0ake -- 1.28,3aly
9. 8v o Pronssin Sinko / Tuomas M. (Yep) 26,1ake -- 1.28,5aly
10. 8v o Kekan Verikirous / Harri K (KeKa) 26,3ke -- 1.28,5aly
11. 6v o Ruiskukan Varjoton / Pasi (KoPiR) 27,4akp -- K
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, 23,0-25,9-aikaiset kv
Palk. 3500v€ - 2200v€ - 1100v€ - 800v€ - 500v€ - 300v€
ryhmä 1.
1. 9v t Taikasumun Pinkaus / Felia (ROWDY) 25,4 -- 1.25,3aly, 3500v€
2. 7v o Kekan Amiraali / Mika J (KeKa) 25,9aly -- 1.25,3aly, 2200v€
3. 5v o Säihke Poika / Cooper (Demon) 25,0ake -- 1.25,5aly, 1100v€
4. 6v o Tronarvinge NRL / Ossi (KoPiR) 25,4ake -- 1.25,7aly, 800v€
5. 9v o Kekan Agentti K. / Anthonio K (KeKa) 25,6aly -- 1.26,0aly, 500v€
6. 7v o Kekan Varjo-Magma / Harri K (KeKa) 25,4aly -- 1.26,0aly, 300v€
-----
7. 7v t J.E.P. Viimatar / Jukka L. (Yep) 25,6ake -- 1.26,1aly
8. 8v t J.E.P. Huumatar / Kari L. (Yep) 24,8aly -- 1.26,3aly
9. 6v t Vähäsen Menomiina / Venla S. (KoPiR) 24,3ake -- 1.26,5aly
10. 7v o Vasken Kaipaus / Siiri (KoPiR) 24,0ake -- 1.26,7aly
11. 6v o J.E.P. Valoveikko / Mikko V. (Yep) 25,8aly -- 1.26,7aly
12. 7v t Loisto-Veera / Jonathan (KoPiR) 25,3ake -- 1.26,9alyx
ryhmä 2.
1. 11v o J.E.P. Verneri / Heidi S. (Yep) 25,0ake -- 1.24,6aly, 3500v€
2. 10v o Totipotentti / Jaakko (Luned) 1.24,9ly -- 1.24,6alyx, 2200v€
3. 12v o J.E.P. Toteemi / Tuomas M. (Yep) 25,1ake -- 1.24,7aly, 1100v€
4. 7v o N.I.N. Puuhiili / Petri (KoPiR) 24,3ake -- 1.24,9aly, 800v€
5. 10v t Kekan Tulineito / Hessi VR (KeKa) 25,8ly -- 1.25,0aly, 500v€
6. 9v o Savun Arvoitus / Marja (Luned) 1.25,6aly -- 1.25,2alyx, 300v€
-----
7. 12v o J.E.P. Veijari / Harri P. (Yep) 25,1ake -- 1.25,6aly
8. 10v t TM Suvi-Tuulia / Suvi (Luned) 1.24,8ake -- 1.25,7aly
9. 7v o J.E.P. Kroisos / Juha R. (Yep) 25,3ake -- 1.25,8alyx
10. 13v o S.A. Rääpäle / Henri YK (KeKa) 25,5aly -- 1.26,2aly
11. 11v o Vasken Tuli / Ville (Vaski) 25,5ake -- 1.26,3aly
12. 11v t Taikasumun Cloria / TK (TG) 25,0akp -- hml (4.)
ryhmä 3.
1. 11v o Loisto-Kaspian / Emmi (Vaski) 23,2aly -- 1.24,0aly, 3500v€
2. 7v t Suviliina / Sorel (Demon) 23,2ake -- 1.24,2aly, 2200v€
3. 6v t Taikasumun Tamara / Heimo R. (RR) 23,6aly -- 1.24,3aly, 1100v€
4. 9v o Deejii / Anne (Luned) 1.23,9aly -- 1.24,5aly, 800v€
5. 10v o J.E.P. Keisari / Esa K. (Yep) 23,1ake -- 1.24,6aly, 500v€
-----
6. 9v t J.E.P. Tähtituli / Lauri T. (Yep) 23,0aly -- 1.24,9alyxx
7. 7v t Viiman Vappu / Halima (Demon) 23,1ake -- 1.25,1aly
8. 4v t DMT Severiina / Siina (Demon) 23,2ake -- 1.25,3aly
9. 10v t Ripsahdus / Kride (Luned) 1.24,0ake -- 1.25,5alyxx
15v o Kuutamokeisari / Laura (Luned) 1.24,2aly -- hll
Lähtö 6.
* Juostu tasoitusajona (laiska minä)
Palk. 1200v€ - 1000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - 110v€ (- 70v€)
1. 2v t Felice Demo / Heltsu (Kind) 19,8ake -- 1.23,0ke, 1200v€
2. 2v t Martinea Luned / Jukka (Vaski) 21,2ke -- 1.23,0ke, 1000v€
3. 2v t Tears Falling Down / Martti (TG) 19,1ke -- 1.22,9kex, 600v€
4. 2v t Hooked On Luned / Oili (Luned) 1.23,1ake -- 1.23,0ke, 400v€
5. 2v t Lacrimosa Demo / Sorel (Demon) 22,4ly -- 1.23,2ke, 200v€
6. 2v t Dynasty Kind / Halima (Demon) 23,9ly -- 1.23,5ke, 110v€
7. 2v t Zonidace Demo / Cooper (Demon) 23,5ly -- 1.23,6kex, 70v€
8. 2v t Facétieux Luned / Tintti (Luned) 1.23,3ake -- 1.23,7ke, 70v€
-----
9. 2v o Perel / Elli (Vaski) 22,2ke -- 1.24,1ke
10. 2v o Spider-Plant / TK (TG) 27,0ke -- 1.24,3kex
11. 2v o Jacques Demo / Hannu (Demon) 22,4ly -- 1.24,2ke
12. 2v o Deagon Luned / Kaija (Vaski) 22,1ake -- 1.24,5ke
13. 2v t Missie Vans / Kuutti (TG) 26,3ke -- 1.24,6ke
14. 2v t Comedienne Demo / Dina (Luned) kl1.28,0ake -- 1.24,4kexx
15. 2v t Nima / Lauri (Vaski) 21,7ake -- 1.24,0kex
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lv, 3v. ja vanhemmat
Palk. 1500v€ - 700v€ - 500v€ - 320v€ - 170v€ - 100v€
ryhmä 1.
1. 3v t Jolie Ugo / Kaija (Vaski) 19,8ake -- 1.20,5ake, 1500V€
2. 4v o Airtime Yep / Jukka L. (Yep) 20,2aly -- 1.20,6ake, 700v€
3. 3v t Dayana Luned / Heltsu (Kind) 20,2ake -- 1.20,7akex, 500v€
4. 3v t Kamila Jazz / Jimi (KoPiR) 21,2ake -- 1.20,8ake, 320v€
5. 4v t Eirene Yep / Heidi S. (Yep) 20,0ake -- 1.21,0ake, 170v€
-----
6. 3v t Just Fine DDD / TK (TG) 21,5pi -- 1.21,1ake
7. 3v o Oliver Draven / umi. (RaPu) 19,9ake -- 1.21,3ake
8. 4v o Demon In Rag / Hannu (Demon) 23,9ke -- 1.21,6ake
9. 3v t Deidre Demo / sjuta. (CeRi) 19,8ake -- 1.21,7ake
3v o Anonym S / Ville (Vaski) 19,8ake -- hpl
ryhmä 2.
1. 7v t Daytime Yep / Kaisa L. (Yep) 19,4ake -- 1.19,2ake, 1500v€
2. 4v o Impérial Yep / Tuomas M. (Yep) 19,5aly -- 1.19,2ake, 700v€
3. 4v t Daimea / Lasse (Vaski) 19,0ke -- 1.19,3ake, 500v€
4. 4v o Hectic Yep / Mikko V. (Yep) 19,6aly -- 1.19,6ake, 320v€
5. 4v o Fire's Jupiter / Felia (ROWDY) 19,2 -- 1.19,7akexx, 170v€
6. 4v t Lancea / Maikki (Vaski) 19,2ke -- 1.19,8ake, 100v€
-----
7. 4v o Tamerin / Netta (Vaski) 19,8ake -- 1.20,2akex
8. 4v t Dauphine Yep / Kari L. (Yep) 19,6ke -- 1.20,2ake
9. 4v t Adalyn Tempo / Ronja (KoPiR) 19,8ake -- 1.20,2ake
3v o Madrick JM / wyww (Kind) 19,2aly -- hll
6v o Interpol Yep / Harri P. (Yep) 19,2aly -- hll
ryhmä 3.
1. 6v o California Yep / Anu R. (Yep) 18,6aly -- 1.19,0akex, 1500v€
2. 4v o Lucas Luned / Tero (KoPiR) 18,7ke -- 1.19,1ake, 700v€
3. 8v t Fair Skye / Henna L. (RR) 18,4ake -- 1.19,4ake, 500v€
4. 4v t Nasrin Yep / Nea R. (Yep) 18,8aly -- 1.19,6ake, 320v€
5. 7v o Getaway Yep / Pasi M. (Yep) 18,6ke -- 1.19,6akex, 170v€
-----
6. 3v t Speed Chryste / Leku (Demon) 18,0ake -- 1.19,7ake
7. 3v o Sonaway Demo / Siina (Demon) 18,1ake -- 1.19,8ake
8. 7v o Viper Yep / Lauri T. (Yep) 18,7ake -- 1.19,8akex
5v o Visionary Yep / Esa K. (Yep) 18,4ake -- hyl (murtautuminen)
4v t Kseniya Wind / Noora (KoPiR) 18,4ake -- hml (7.)
ryhmä 4.
1. 4v o Tierra's Vendetta / Anthonio K (KeKa) 18,3aly -- 1.18,8ake, 1500v€
2. 3v t Sift Naideen / Cooper (Demon) 18,6ake -- 1.18,8ake, 700v€
3. 4v o Let's Get It On DDD / Elviira (KoPiR) 18,2ke -- 1.18,9ake, 500v€
4. 4v o Nadiv Jaffrez / Halima (Demon) 18,3ake -- 1.19,1ake, 320v€
5. 4v o Virtuoso Yep / Markus H. (Yep) 18,3aly -- 1.19,3ake, 170v€
6. 6v o Orion Yep / Juha R. (Yep) 18,1aly -- 1.19,5akex, 100v€
-----
7. 4v t Hallucination Ugo / Sari (KoPiR) 18,4ake -- 1.19,5ake
8. 4v o Artjom Wind / Verneri (KoPiR) 18,0ke -- 1.19,7ake
9. 6v t Vineyard Yep / Sara F. (Yep) 18,4ke -- 1.19,7ake
10. 6v o Special Delivery / Kati V. (Yep) 18,0ake -- 1.19,9akex
11. 4v o Siner / Niilo (Vaski) 18,8ke -- 1.19,9akexx
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lv
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
ryhmä 1.
1. 3v t Classic Kendra / Hannu (Demon) 17,6ake -- 1.18,3ake, 1800v€
2. 4v o Last Pain / Anthonio K (KeKa) 17,4aly -- 1.18,4ake, 900v€
3. 4v t Token Ariana / Tuomas M. (Yep) 17,0aly -- 1.18,4ake, 600v€
4. 4v t Océane Luned / Veera (KoPiR) 17,1ke -- 1.18,6ake, 380v€
5. 3v t Claire Draven / Lara (Luned) 1.17,1ake -- 1.18,8akex, 200v€
6. 4v t Whistle Way Chip / Juha R. (Yep) 16,6aly -- 1.18,8ake, 110v€
-----
7. 4v o UJ Speed Street / Elma (KoPiR) 17,4ake -- 1.19,0ake
8. 4v t Quelle Bijou / Harri P. (Yep) 17,5aly -- 1.19,2ake
9. 3v o Constrictor TUM / Wilma (Demon) 17,4ake -- 1.19,3ake
10. 4v o Keegan Tempo / Linda (KoPiR) 17,2ke -- 1.19,5akex
4v o Comanche Yep / Markus H. (Yep) 16,5aly -- hll xx
4v t Missemblance / Esa K. (Yep) 17,7ake -- hll
ryhmä 2.
1. 5v t Windiga S / Usko (Vaski) 17,4ke -- 1.17,1ake, 1800v€
2. 5v o Bourbon Luned / Olli (Luned) 1.17,1ake -- 1.17,2ake, 900v€
3. 4v o Ingo Smoke / Riko (KoPiR) 16,5ake -- 1.17,3ake, 600v€
4. 6v t Black Maria Jazz / Juuso (Vaski) 16,0ake -- 1.17,4ake, 380v€
5. 6v t Fool's Nekhbet / Emmi (KoPiR) 17,3ke -- 1.17,6akex, 200v€
-----
6. 5v o Hasty Globber / Cooper (Demon) 17,2ake -- 1.17,7ake
7. 5v o L'O Waterwind / Kaisa (Vaski) 17,0ake -- 1.17,8ake
8. 5v o Fire's Baron / Assi (KoPiR) 17,4ake -- 1.18,0ake
9. 8v t O'Glendora / Doris (Luned) 1.17,1ake -- 1.18,0akex
10. 5v o L'O Holl Roll / Ylva (KoPiR) 17,4ke -- k
ryhmä 3.
1. 7v t Inside Out / Nea R. (Yep) 17,1ake -- 1.17,0akex, 1800v€
2. 5v t Worldaround S / Sulevi (KoPiR) 17,0ke -- 1.17,4ake, 900v€
3. 6v o Little Wizard / Jukka L. (Yep) 17,4aly -- 1.17,4ake, 600v€
4. 7v t Outer Space / Lauri T. (Yep) 17,4ake -- 1.17,5ake, 380v€
5. 9v t Bluepaint Yep / Pasi M. (Yep) 17,6ake -- 1.17,8akex, 200v€
-----
6. 5v t Desirée Yep / Heidi S. (Yep) 17,2ke -- 1.18,0ake
7. 5v o Fire's Impasse / TK (TG) 17,7ke -- 1.18,1ake
8v o Barbossa Luned / Enni (Luned) 1.17,3ke -- hll
7v t Making Magic / Kari L. (Yep) 17,6ake -- hpl
5v t Briana Darkness / Ulla (KoPiR) 17,2ke -- hpl
ryhmä 4.
1. 9v o Conner / Taina (Vaski) 16,8aly -- 1.16,9ake, 1800v€
2. 5v t Chatterbox / Salli (Luned) 1.16,5aly -- 1.16,9ake, 900v€
3. 5v t Fool's Fruitful / Copina (Demon) 16,6ake -- 1.17,0ake, 600v€
4. 6v o Acheron Jazz / Felia (ROWDY) 16,2 -- 1.17,1akex, 380v€
5. 10v o Chevron Yep / Mikko V. (Yep) 16,2ake -- 1.17,2ake, 200v€
-----
6. 4v t JM Countess / Sorel (Demon) 16,2akex -- 1.17,4ake
7. 10v t L'O Dynamite / Timo (Vaski) 16,1ake -- 1.17,5akex
8. 6v t Destina NP / Toivo (KoPiR) 16,2ake -- 1.17,7ake
9. 6v t Wicked RC / Vanni (KoPiR) 16,7ake -- 1.17,8akex
10. 6v t Faithful Loisto / Dan (KoPiR) 16,3ake -- 1.18,3ake
Lähtö 9. Ryhmäajo 1600m, 14,0-15,9 -aikaiset lv
Palk. 2200v€ - 1200v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - 160v€
ryhmä 1.
1. 5v o Tierra's Chaos / Hannu (Luned) 1.15,7ake -- 1.15,1aly, 2200v€
2. 10v t Kindy / Unicorn (Vaski) 15,9ake -- 1.15,1aly, 1200v€
3. 5v t Kizmit Kind / Felia (ROWDY) 15,7 -- 1.15,3aly, 700v€
4. 5v o Mischievous Mike / Marko (Luned) 1.15,8ake -- 1.15,5aly, 500v€
5. 9v t Delicatessen / Tessa (Luned) 1.15,6ake -- 1.15,7alyx, 300v€
6. 8v t Dancer Yep / Heidi S. (Yep) 15,6ake -- 1.15,8aly, 160v€
-----
7. 4v t Classico Viandante / Anne (Luned) 1.15,6akp -- 1.16,0aly
8. 5v o Maksim / Salli (KoPiR) 15,8ake -- 1.16,1aly
9. 5v t Strong Habit / Sorel (Demon) 15,3ake -- 1.16,5aly
10. 5v o Zephyr Yep / Pasi M. (Yep) 15,6ake -- 1.16,5alyx
11. 5v t L'O Romantica / Liina (KoPiR) 15,7ke -- 1.16,6aly
ryhmä 2.
1. 6v t Riddling Yep / Kari L. (Yep) 15,5aly -- 1.15,3aly, 2200v€
2. 10v t Indicateur / Inni (Luned) 1.15,6ake -- 1.15,4aly, 1200v€
3. 8v o Crime Ridden Jazz / Iina (KoPiR) 15,1ake -- 1.15,6alyx, 700v€
4. 6v t Piper Jazz / umi. (RaPu) 15,5ake -- 1.15,7aly, 500v€
5. 9v t Swing Away / Mikko V. (Yep) 15,1ake -- 1.15,9aly, 300v€
6. 5v t Seraphine Yep / Juha R. (Yep) 15,0aly -- 1.16,0alyx, 160v€
-----
7. 6v o Chester Loisto / Pauliina (KoPiR) 15,2ake -- 1.16,3aly
8. 6v t Invierno / Molli (KoPiR) 15,2aly -- 1.16,5aly
9. 9v t Talena / Matti (Vaski) 15,6ake -- 1.16,6aly
10. 9v o Don Juan / Kride (Luned) 1.15,4ake -- 1.16,9aly
9v t Fortune Roux / Roosa (Luned) 1.15,3ake -- hml (4.)
ryhmä 3.
1. 13v o Snapdragon / Raipe (Luned) 1.14,3ake -- 1.14,1aly, 2200v€
2. 5v o Careless Demo / Leku (Demon) 14,2ke -- 1.14,2aly, 1200v€
3. 10v o Iron Wise Jazz / Jessi (KoPiR) 15,0ake -- 1.14,3aly, 700v€
4. 8v t Athene Yep / Jukka L. (Yep) 14,2ake -- 1.14,5aly, 500v€
5. 10v t Last Point / Anthonio K (KeKa) 14,2ly -- 1.14,7aly, 300v€
-----
6. 10v o Aleron Yep / Harri P. (Yep) 14,0ake -- 1.14,8aly
7. 5v o Illusion Yep / Markus H. (Yep) 14,6ake -- 1.15,0alyx
8. 6v t Wondermaker / Esa K. (Yep) 14,3ake -- 1.15,3aly
9. 12v o Jackpot Jazz / Kalle (Vaski) 14,4aly -- 1.15,7aly
10. 11v t Cameron Wei / Cooper (Demon) 15,0ake -- 1.15,7alyx
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, 12,0-13,9-aikaiset lv
Palk. 3500v€ - 2200v€ - 1100v€ - 800v€ - 500v€ - 300v€
1. 14v t Grace Kelly / Marja (Luned) 1.12,2ake -- 1.13,7aly, 3500v€
2. 6v o Matthew Luned / Halima (Demon) 13,7aly -- 1.13,8aly, 2200v€
3. 6v t Fire's Integrity / TK (TG) 13,9ake -- 1.13,9alyx, 1100v€
4. 8v t Little Angel RC / Jonne (KoPiR) 12,2ake -- 1.14,0aly, 800v€
5. 7v t Nell's Dorance / Felia (ROWDY) 13,0 -- 1.14,0aly, 500v€
-----
6. 12v t MF Olive Branch / Oiva (KoPiR) 12,9ake -- 1.14,2aly
7. 11v t L'O Winner All / Olga (Luned) 1.13,3ake -- 1.14,3aly
8. 12v o Top Tomahawk / Emmi (Vaski) 13,5ake -- 1.14,4aly
9. 9v o Radical Frankenhooker / Simo (KoPiR) 12,3ake -- 1.14,6aly
10. 6v o Ghosthunter Burn / Felia (ROWDY) 13,3 -- 1.14,8aly
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, peitsarit
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
ryhmä 1.
1. 3v t Nimora / Kaija (Vaski) p.15,4aly -- p.17,5aly, 1800v€
2. 3v o Jirod / Jukka (Vaski) p.14,7aly -- p.17,5alyaly, 900v€
3. 3v o NoSpeedLimit / Ressu (KoPiR) p.19,8ake -- p.17,6aly, 600v€
4. 2v t Leane / Matti (Vaski) p.19,3ake -- p.17,7aly, 380v€
5. 3v t Truly Stain / Jessi (KoPiR) p.19,7ake -- p.17,7aly, 200v€
6. 2v o Nolte / Juuso (Vaski) p.19,5ake -- p.17,9aly, 110v€
-----
7. 3v t Fairytale / Silja (KoPiR) p.19,8ake -- p.18,0aly
8. 3v o Geran / Lauri (Vaski) p.14,5aly -- p.18,1aly ep
9. 2v t Aceara / Kaisa (Vaski) p.20,0ke -- p.18,2aly
10. 3v t Faye Veiga / Patrik (KoPiR) p.19,1ake -- p.18,4aly
11. 3v o Trick Or Treat / Enni (KoPiR) p.19,8ake -- p.18,6aly
12. 2v o Dimen / Netta (Vaski) p.19,7ake -- p.18,7aly
ryhmä 2.
1. 5v o JP Til Tahtava / Riina (KoPiR) p.1.13,4ake -- p.14,5aly, 1800v€
2. 5v t JP Bambucas / Simo (KoPiR) p.1.12,1ake -- p.14,8aly, 900v€
3. 4v t Savalera / Maikki (Vaski) p.13,7aly -- p.14,9aly, 600v€
4. 4v t Oseria / Lasse (Vaski) p.13,0aly -- p.15,0aly, 380v€
5. 5v t Cascade / Urho (KoPiR) p.11,8ake -- p.15,1aly, 200v€
6. 4v o Kelley / Niilo (Vaski) p.12,1aly -- p.15,3aly, 110v€
-----
7. 5v o Joltan / Juuso (Vaski) p.11,2aly -- p.15,5aly
8. 5v t Jinna / Kaisa (Vaski) p.12,7aly -- p.15,5aly
9. 4v o Focus Wei / Olavi (KoPiR) p.13,4ake -- p.15,7aly
10. 4v o Seldon / Taina (Vaski) p.13,7aly -- p.15,8aly
11. 3v t Kaislin / Elli (Vaski) p.14,2aly -- p.15,8aly
12. 5v t Sinnea / Timo (Vaski) p.12,1aly -- p.16,0aly
ryhmä 3.
1. 9v o Pecus / Unicorn (Vaski) p.08,6aly -- p.10,1aly, 1800v€
2. 8v o Mecus / Matti (Vaski) p.09,9aly -- p.10,4aly, 900v€
3. 7v o William Tempo / Anthonio K (KeKa) p.08,9aly -- p.10,5aly, 600v€
4. 7v t Valena / Saara (Vaski) p.11,1aly -- p.10,6aly, 380v€
5. 7v o Snowbird Noble / Magnetie (KoPiR) p.09,4ake -- p.10,8aly, 200v€
6. 5v o Tacus / Emmi (Vaski) p.11,0aly -- p.10,9aly, 110v€
-----
7. 8v t Picea / Liisa (Vaski) p.10,0aly -- p.11,2aly
8. 7v t Sonia / Ville (Vaski) p.10,3aly -- p.11,3aly
9. 10v o Episode / Sulo (KoPiR) p.08,3aly -- p.11,3aly
10. 11v o Musketeer Noble / Sonja (KoPiR) p.08,1ake -- p.11,5aly
11. 9v o Wereyoubitten / Jussi (KoPiR) p.09,1ake -- p.11,8aly
7v o Cennaro / Kalle (Vaski) p.09,2aly -- K
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, monté, kv, vain m-ennätyksen omaaville (ilm. m-ennätyksellä)
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
ryhmä 1.
1. 9v o Vikatikki / Sorel (Demon) 27,2mke -- 1.29,0make, 1800v€
2. 11v t Vasken Valkea / Juuso (Vaski) 28,0mke -- 1.29,1make, 900v€
3. 12v o Ummikko Luned / Hannu (Demon) 28,7mke ep -- 1.29,3makex, 600v€
4. 13v o Kiin Tulikin / Uuno (KoPiR) 29,3make -- 1.29,4make, 380v€
5. 12v o Kekan Meteorisade / Hessi VR (KeKa) m26,8aly -- 1.29,7make, 200v€
6. 9v o Bulevardi / Leku (Demon) 30,6mke -- 1.30,0make, 110v€
-----
7. 7v o Vasken Taivaltaja / Timo (Vaski) 28,5mke -- 1.30,1makex
8. 11v o Vasken Välke / Kaisa (Vaski) 27,1mke -- 1.30,3make
9. 7v t Vasken Illanna / Saara (Vaski) 28,0mke -- 1.30,6make
10. 7v t Vasken Kulotar / Ville (Vaski) 29,7mke -- 1.30,7make
11. 9v o Flirtti Luned / Siina (Demon) 29,6mkex -- 1.30,9make
7v t J.T. Ilomieli / Helinä (KoPiR) 30,3mke -- hll
ryhmä 2.
1. 5v o Savun Cultavauhti / Eino (KoPiR) 35,1mke -- 1.33,5make, 1800v€
2. 7v t Winaella / Cooper (Demon) 33,6mke -- 1.33,5make, 900v€
3. 7v o Vasken Särmä / Emmi (Vaski) 30,7make -- 1.33,7make, 600v€
4. 7v t Kimovaaran Hilma / Ulla (KoPiR) 31,0mke -- 1.33,8make, 380v€
5. 9v t Kiin Tanssijatar / Essi-Liisa (KoPiR) 32,8mke -- 1.33,9make, 200v€
6. 5v t Slummer / Roope (KoPiR) 33,7mke -- 1.34,0make, 110v€
-----
7. 9v t Loisto-Mistel / Senja (KoPiR) 34,1mke -- 1.34,1make
8. 6v t Ajattoman Farilla Helvi (KoPiR) 31,7make -- 1.34,1makex
9. 6v o Nordbo Eldstjärna / Heini (KoPiR) 33,4mke -- 1.34,3make
10. 5v t Savun Faramiina / Noora (KoPiR) 34,1mke -- 1.34,5make
11. 8v t Kirveltäjän Toffeetuutti / Ronja (KoPiR) 34,5mke -- 1.34,7make
12. 5v t Okra / Pertti (KoPiR) 36,2mke -- 1.34,8makexx
Lähtö 13. Ryhmäajo 2100m, monté, lv, vain m-ennätyksen omaaville (ilm. m-ennätyksellä)
Palk. 1800v€ - 900v€ - 600v€ - 380v€ - 200v€ - 110v€
ryhmä 1.
1. 10v t Florence Yep / Heidi S. (Yep) m19,3ake -- 1.19,8make, 1800v€
2. 6v o Falter / Emmi (Vaski) 19,3make -- 1.19,8make, 900v€
3. 6v t Nellyn / Ville (Vaski) 19,1make -- 1.20,0make, 600v€
4. 7v o Enzo Luned / Sorel (Demon) 19,8mke -- 1.20,1makex, 380v€
5. 5v o Chaim Gone / Henri (KoPiR) 21,0mke -- 1.20,2make, 200v€
6. 7v o Virtuous Loisto / Helinä (KoPiR) 20,0mke -- 1.20,3make, 110v€
-----
7. 7v o Cosmique Darkness / Juuli (KoPiR) 20,9mke -- 1.20,5make
8. 5v o Selfish Loisto / Olavi (KoPiR) 20,8mke -- 1.20,8make
9. 7v t Cyrene Yep / Kati V. (Yep) m21,1aly -- 1.20,8make
10. 8v o Ciarán Yep / Nea R. (Yep) m20,9aly -- 1.21,2make
11. 9v t Denice Yep / Anu R. (Yep) m20,6aly -- 1.21,3makex
12. 9v o Fair Enemy / Ossi (KoPiR) 21,3mke -- 1.21,4make
ryhmä 2.
1. 6v o Raver / Timo (Vaski) 17,5make -- 1.18,4make, 1800v€
2. 8v o Alastair Loisto / Jussi (KoPiR) 18,3make -- 1.18,4make, 900v€
3. 12v t Starlady Jazz / Jaana (KoPiR) 17,0mkp -- 1.18,6make, 600v€
4. 6v o Diego Loisto / Fanni (KoPiR) 18,4mke -- 1.18,7makex, 380v€
5. 9v o Victor Yep / Kaisa L. (Yep) m16,1aly -- 1.18,7make ep, 200v€
6. 10v o Valentin Yep / Tuomas M. (Yep) m18,2ly -- 1.18,9make, 110v€
-----
7. 8v o Jacer / Matti (Vaski) 17,4mke -- 1.19,2make
8. 9v o Skipper Loisto / Tomi (KoPiR) 19,1mke -- 1.19,3makex
9. 12v o Just A Little Lie / Pasi (KoPiR) 17,9mke -- 1.19,4make
10. 8v t Jinx / Kaisa (Vaski) 18,3make -- 1.19,6make
11. 6v t Shenna / Saara (Vaski) 18,8mke -- 1.19,7make
9v o The Name Of The Game / Turo (KoPiR) 18,4make -- hll
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m, 2.35,0 -aikaiset tai hitaammat, myös ennätyksettömät a-ponit
Palk. 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€ - 15v€ - 5v€
ryhmä 1.
1. 3v r Espionage / Olavi (KoPiR) ei enn. -- 3.52,4aly, 120v€
2. 3v o Chilly Gnome / Lennu (koPiR) ei enn. -- 3.52,4aly, 90v€
3. 16 o Half Road / sarappi (ROWDY) ei enn. -- 3.52,5aly, 50v€
4. 3v t Vindra / Juuso (Vaski) 3.21,8aly -- 3.52,6aly, 30v€
-----
5. 3 t Tiara prinsessa Tif / sarappi (ROWDY) ei enn. -- 3.52,9aly
6. 3v o Vindel / Kaisa (Vaski) 3.21,5aly -- 3.53,1aly
7. 3v t JP Tessa / Tiina P. (KoPiR) ei enn. -- 3.53,3alyxx
8. 3v o SB Kinji / Anna K (KeKa) ei enn. -- 3.53,5alyxx
ryhmä 2.
1. 3v t SB Romantica / Liisa (Vaski) 3.21,4aly -- 3.20,3aly, 120v€
2. 5v o Vindil / Timo (Vaski) 3.07,1aly -- 3.20,4alyxx, 90v€
3. 6v o Sebastian Luned / Sebbe (Luned) 3.19,8aly -- 3.20,7alyx, 50v€
4. 4v o Elias TUM / Roni (KoPiR) 3.08,1a -- 3.20,7alyxx, 30v€
-----
5. 4v t Trickster Luned / Riina (Luned) 3.23,0aly -- 3.21,1aly
6. 4v t T.E Hilleri / Pipsa (LIKKI) 3.31,8ax -- 3.21,1aly
7. 5v t Vindros / Emmi (Vaski) 3.07,0aly -- 3.21,4aly
3v t SB Mehtämarja / Luca (KoPiR) 3.19,8a -- hpl
ryhmä 3.
1. 5v o JP Sampo / Lasse (KoPiR) 2.44,8a -- 2.43,9aly, 120v€
2. 8v o Navaho / Ninni (Luned) 2.35,3aly -- 2.43,9alyx, 90v€
3. 5v o SB Barbar / Arska (Luned) 2.49,7aly -- 2.44,3aly, 50v€
4. 5v o Lucas Go / Riina (KoPiR) 2.45,1a -- 2.44,5aly, 30v€
5. 5v t JP Pinja / Olga (KoPiR) 2.44,7a -- 2.44,7aly, 15v€
-----
6. 9v o Jason / Jaakko (Luned) 2.39,7aly -- 2.44,6alyxx
7. 5v o ML Melkor / Joona (KoPiR) 2.45,0a -- 2.44,8aly
8. 6v t Tallulah / Ronja (KoPiR) 2.40,4a -- 2.44,9aly
9. 11v t Ebba Luned / Esko (Luned) 2.47,7aly -- 2.45,6aly
10. 11v t Narrilaivan Lohduton / Tiina (Luned) 2.47,1aly -- 2.45,7aly
Lähtö 15. Ryhmäajo 1600m, 2.34,9 -aikaiset tai nopeammat a-ponit
Palk. 160v€ - 100v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€
ryhmä 1.
1. 9v t Intrigue / Inni (Luned) 2.29,5aly -- 2.32,1aly, 160v€
2. 9v o Go Fjära / Juuso (Vaski) 2.33,9ly -- 2.32,1alyx, 100v€
3. 11v o Craftsmanship / Mari (Luned) 2.27,6aly -- 2.32,3aly, 60v€
4. 10v t Jackpot Luned / Helvi (KoPiR) 2.26,3a -- 2.32,4aly, 40v€
5. 9v o Snöfall / Sonja (KoPiR) 2.27,8aly -- 2.32,4alyx, 20v€
-----
6. 6v t Raidallisen Adaljeena / Roope (KoPiR) 2.29,3aly -- 2.33,3aly
7. 8v t JRR My Michelle / Maria (KoPiR) 2.27,6a -- 2.33,6alyx
8. 6v t Geizhals / Oiva (KoPiR) 2.34,1aly -- 2.33,7aly
9. 6v t Pronssin Perhonen / Pauliina (KoPiR) 2.27,2a -- 2.33,8alyxx
ryhmä 2.
1. 14v o Juksu Luned / Kride (Luned) 2.17,3aly -- 2.22,0aly, 160v€
2. 11v t Remarquer / Veera (Luned) 2.19,7aly -- 2.22,2alyx, 100v€
3. 15v o Texas of Jewel / Tero (KoPiR) 2.16,4ly -- 2.22,4aly, 60v€
4. 9v t Overrun Jay / Silja (KoPiR) 2.20,8aly -- 2.22,6aly, 40v€
-----
5. 13v t Tiuhti Luned / Enni (Luned) 2.16,7aly -- 2.23,0aly
6. 8 o Hyundai / sarappi (ROWDY) 2.18,6aly -- 2.23,3aly
7. 14v t Viuhti Luned / Laura (Luned) 2.11,0aly -- 2.23,4alyxx
Lähtö 16. Ryhmäajo 1600m, 2.15,0 -aikaiset tai hitaammat, myös ennätyksettömät b-ponit
Palk. 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€ - 15v€ - 5v€
ryhmä 1.
1. 5v t Miracle JM / Mari (Luned) 2.28,9aly -- 2.33,0alyx, 120v€
2. 3v o SRR Måns / Asta (KoPiR) 2.19,7a -- 2.33,1aly, 90v€
3. 3v t Carolina Luned / Karo (Luned) ei enn -- 2.33,2aly, 50v€
4. 4v t Troella Luned / Tuula (Luned) 2.27,3aly -- 2.33,5aly, 30v€
5. 3v t Frida Noka / Tinja (RP) 2.15,2ake -- 2.33,6aly, 15v€
6. 3v t Annastina B / Maria (KoPiR) 2.19,8a -- 2.33,8aly, 5v€
-----
7. 3v o Havren / Juuso (vaski) 2.26,7aly -- 2.34,1aly
8. 4v o Austin TUM / Anssi (Luned) 2.28,2aly -- 2.34,2alyx
9. 5v o Havsörn / Juuso (Vaski) 2.24,6ly -- 2.34,3alyx
10. 3v t Förtjusa / Fanny (RP) 2.25,8ly -- 2.34,4aly
11. 3v t Elvira Luned / Elli (Luned) ei enn -- 2.34,5alyx
3v t Havranna / Kaisa (vaski) 2.26,0aly -- hll
ryhmä 2.
1. 10v t Lucy Luned / Liisa (Luned) 2.15,1aly -- 2.25,1aly, 120v€
2. 5v t Havsfru / Kaisa (Vaski) 2.26,7aly -- 2.25,2aly, 90v€
3. 4v o Ganesha / Liisa (RP) 2.19,4aly -- 2.25,3alyx, 50v€
4. 4v t Laverna / Heini (RP) 2.20,3ake -- 2.25,3aly, 30v€
5. 8v o Sarkasmin Veli Aurinko / Armi (RP) 2.26,9ly -- 2.25,4aly, 15v€
6. 10v t Camilla SWE / Milla (Luned) 2.20,4aly -- 2.25,6alyx, 5v€
-----
7. 6v t Felicia B / Elli (Luned) 2.27,1aly -- 2.26,0aly
8. 5v o Morgan JM / Tiina (Luned) 2.19,4aly -- 2.26,1alyxx
9. 4v o Julius Go / Teuvo (KoPiR) 2.19,5a -- 2.26,2aly
10. 5v o Viljam B / Jaska (Luned) 2.27,2aly -- 2.26,4aly
11. 7v o Peter Kiin / Nyyti (RP) 2.19,2aly -- 2.26,6alyx
12. 3v t MF Glommin / Elsi (RP) 2.28,7aly -- 2.26,7aly
Lähtö 17. Ryhmäajo 1600m, 2.14,9 -aikaiset tai nopeammat b-ponit
Palk. 160v€ - 100v€ - 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€
ryhmä 1.
1. 12v o Hemming H / Hemmo (Luned) 2.07,5aly -- 2.11,1aly, 160v€
2. 7v o Nothung Jay / Elsi (RP) 2.11,7 -- 2.11,2aly, 100v€
3. 7v o Grällåt TVM / Liisa (RP) 2.07,5ke -- 2.11,3aly, 60v€
4. 15v o Evig Anlopp / Eppu (Luned) 2.09,5aly -- 2.11,6aly, 40v€
5. 4v t Stens Lisbet / Heini (RP) 2.11,1aly -- 2.11,7aly, 20v€
6. 14v t Mirella / Mira (Luned) 2.08,9aly -- 2.11,9aly, 10v€
-----
7. 11v o Disney's Peter Pan / Nyyti (RP) 2.11,3aly -- 2.12,0alyx
8. 5v o JP Robin / Tellervo (KoPiR) 2.13,9a -- 2.12,2aly
9. 11v o Rådjur SWE / Armi (RP) 2.10,3aly -- 2.12,5aly
10. 10v t Elaine SWE / Ella (Luned) 2.08,7aly -- 2.12,7aly
11. 10v o Viktor Luned / Vili (Luned) 2.13,7aly -- 2.12,9alyxx
ryhmä 2.
1. 14v o Hosuli Luned / Hannu (Luned) 1.53,9aly -- 2.06,2alyx
2. 5v t Ciara B / Pinja (KoPiR) 2.02,3ke -- 2.06,3aly
3. 5v o Jay Mikhail B / Veeti (KoPiR) 2.07,4aly -- 2.06,5aly
4. 14v t Yaron Stella / Cathryn (KoPiR) 1.53,8ake -- 2.06,6alyx
5. 8v t JP Alina / Ilpo (KoPiR) 1.54,0ake -- 2.06,7aly
6. 8v o Djävul B / Riina (KoPiR) 2.03,1a -- 2.06,9aly
-----
7. 14v t Sosuli Luned / Siiri (Luned) 1.50,1aly -- 2.07,2alyxx
8. 13v t Yaron Linnea / Lauha (KoPiR) 2.02,8a -- 2.07,3aly
9. 9v o Dekoration / Julia (KoPiR) 1.56,5ke -- 2.07,6aly
10. 11v o Edvardo H / Eetu (Luned) 1.58,0aly -- 2.07,6alyx
11. 8v t Stens Torhild / Roope (KoPiR) 1.55,6ke -- 2.07,9alyxx
Onnea voittajille!